Home > ویزای‌دانشجویی
Viewed 44 times 11 Answers
0

من يه سوالي دارم اگر يه دوره يكساله كالج رو ثبت نام كنيم، بعدش يكسال فرصت كار در كانادا داريم درسته؟ با فرض اينكه بلافاصله بعد از اينكه درسمون تموم شد شروع به كار كنيم و بعد از يكسال از سابقه كار درخواست pr ميديم. حالا ار اونطرف چون يكسالمون تموم شده ديگه نميتونيم تو كانادا بمونيم تا pr مون اكي بشه؟

2021-09-11 07:08:00 Canada ویزای‌دانشجویی #كانادا
11 Reply

اول اینکه بهتره اینهارو خودتون از وبسایت اداره مهاجرت بخونید تا هر نکته مختص و منطبق با پرونده خودتون رو بتونید بررسی کنید، اما بهرحال چندتاشو من میگم خدمتتون. استادی پرمیت شما فارغ از تاریخ اعتبارش، ٩٠ روز بعد از پایان تحصیل شما منقضی میشه. ازونطرف پراسسینگ تایم pgwp ٨۵ روزه. شما «اگر قبل از منقضی شدن استادی پرمیتتون» برای pgwp اقدام کنید میتوانید قبل از صادر شدن pgwp به صورت قانونی کارکنید. حالا اگه فرضا صدورش ٨٠ روز طول بکشه، شما ٨٠ روز اضافه بر یکسال زمان برای پر کردن یکسال سابقه کارتون دارید که میتونه خیلی کمک کنه. حالا اگر یکسال پر بشه و از skilled trades درخواست بدید و «ita صادر شه» هم باز مجدد راه حل bowp رودارید که بهتون اجازه میده با وجود اینکه pgwp منقضی میشه، از اون تایم تا اومدن جواب pr بصورت قانونی کارکنید که خوب باتوجه به اینکه پراسسینگ تایم اسکیلد تریدز خودش ۶ ماهه، زمان خیلی خوبیه برای شما تا حتی بیشتر بمونید و کار کنید. جدا ازینها در حالت کلی خوده pgwp قابل اکستند نیست(بجز یسری بخاطر کووید که قاعدتا تکرار هم نمیشه). پس وقتی تموم بشه و هیچکدوم از شرایط بالا اتفاق نیفته شما اجازه کار ندارید و این خطرناکه. حالا اگر پیش کارفرمایی کار کنید که حاضر شه بهتون lmia بده، یه گزینه بسیار عالی این میشه که یه ورک پرمیت از طریق اونها بگیرید تحت شرایط کلوزد ورک پرمیت. باز دوباره از زمانیکه درخواست ورک پرمیت جدید داده میشه اجازه موندن تو کانادتون تا رسیدن جوابش اکستند میشه. ممکنه گزینه های دیگه‌م باشه ولی دیگه چیز دیگه‌ای به ذهنم نمیرسه

2021-09-11 07:50:00

خیلی ممنون از راهنماییتون. پس حالت خطرناک زمانیه که pgwp زمانش تموم شده باشه ولی هنوز سابقه کارمون به یکسال نرسیده باشه. درسته؟

2021-09-11 07:57:00

در واقع خطرناک وقتیه که اعتبارش تموم بشه و هنوز فکری به حالش نکرده باشید که قدم بعدی چیه. در کل وقتی کانادا باشید و واقعا دنبال راهی بگردید، با فرض اینکه دیر اقدام نکنید همیشه یه راهی هست

2021-09-11 07:59:00

سلام در سایت اداره مهاجرت نوشته بعد از فارغ‌التحصیلی 6 ماه فرصت داریم برای PGWP اقدام کنیم و قسمتی از این 6 ماه شامل اون 90 روز میشه ولی در مورد 90 روز دوم چیزی تو سایت پیدا نکردم، شما اطلاعی دارید در این مورد؟

2021-09-11 08:19:00

متوجه نشدم چه چیزی رو در رابطه با ٩٠ روز دوم میخواید بدونید؟

2021-09-11 08:32:00

در سایت اداره مهاجرت نوشته که 180 روز بعد از فارغ‌التحصیلی فرصت داریم تا برای PGWP اقدام کنیم و این بیشتر از اون 90 روزی هست که استادی پرمیت بعد از فارغ‌التحصیلی اعتبار داره، برای اون 90 روز دوم چکار باید کرد؟ چون ظاهرا این دو مورد که در سایت آورده شده در تناقض هستن

2021-09-11 08:37:00

کاری لازم نیست بکنید. تفاوت این دو این هست که در ٩٠ روز اول هنوز استادی پرمیت معتبره و در صورت درخواستpgwp اجازه کار درجا صادر خواهد شد، اگر ٩٠ روز دوم درخواست بدید تا صدور pgwp اجازه کار نخواهید داشت

2021-09-11 08:41:00

خب اگر در 90 روز اول برای PGWP اقدام کنم که به صورت آنلاین هست همون سابمیت کردن مدارک کافیه و نیازی به گرفتن مدرک یا رسید نیست؟

2021-09-11 08:43:00

2021-09-11 08:47:00

ممنون از راهنماییتون

2021-09-11 08:58:00

خواهش میکنم

2021-09-11 09:03:00

QAmon

Similar Question:

#كانادا
Ask a Question